Auto detailing – na czym polega i czemu warto go stosować

Sporo osób lubi dbać o swoje auta, i to na różne sposoby. Normą jest dla nich regularne czyszczenie wnętrza i korzystanie z ręcznych myjni, a w ostatnich czasach coraz częściej także z tak zwanego autodetailingu. Ten stosunkowo nowy trend w naszym kraju zyskuje ostatnio bardzo na swojej popularności, i coraz większa ilość właścicieli samochodów zaczyna się na niego decydować. Jest to świetna opcja dla tych, którzy bardzo zwracają uwagę na to jak wygląda ich auto w środku i na zewnątrz.

Jak się okazuje, metoda ta sprawdza się także dobrze w przypadku starszych samochodów, a to niesie za sobą kilka dodatkowych korzyści. Z pewnością będzie to istotne chociażby przy sprzedaży, ponieważ za zadbany samochód będzie można wziąć atrakcyjniejszą cenę. W praktyce autodetailing opiera się na tym, że cały pojazd jest bardzo dokładnie myty i czyszczony, ale też poddany konserwacji i renowacji. Prace obejmują zarówno całą lakierniczą powłokę i wszystkie dodatkowe elementy, jak też wszystko we wnętrzu.

Jest to znacznie więcej niż w przypadku myjni samochodowych, wykorzystywane są też zupełnie inne techniki. Na samym początku cały samochód jest dokładnie myty za pomocą odpowiednich preparatów czyszczących, a później poddany zabiegowi glinkowania. Po oczyszczeniu lakieru zostaje on polerowany, a na koniec zabezpieczony woskiem czy powłoką ceramiczną. Więcej na temat tej techniki można znaleźć w sieci, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce hasła car detailing Kraków i sprawdzeniu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić