Czemu buldogi francuskie cieszą się takim zainteresowaniem

Poszukując psa do swojego domu zastanowić się trzeba nad wieloma sprawami. Każda rasa ma bowiem inne wymagania i cechy charakteru, i trzeba to koniecznie wziąć pod uwagę przed zakupem. Szczególnie jest to istotne w przypadku małych dzieci czy starszych osób, z którymi powinny mieszkać jedynie łagodne, spokojne rasy. Z pewnością jedna z bardziej polecanych to buldogi francuskie. Te psy nie nie zaliczają się do dużych, ponieważ przeważnie ich waga nie przekracza piętnastu kilo. A posiadają takie cechy, dzięki którym od razu stają się ukochanymi domownikami.

Po pierwsze są niezwykle wesołe i radosne, bardzo szybko przyzwyczajają się do opiekunów. Nie mają problemów z innymi zwierzętami, choć samce tej samej rasy są niezbyt tolerowane. Dogadują się bardzo dobrze z dziećmi, i są ogromnie cierpliwe nawet w przypadku wymyślnych zabaw. Równocześnie codzienna opieka nad nimi nie jest trudna i uciążliwa. Jak wszystkie psy wymagać będą codziennych wyjść, lecz spacery nie muszą być intensywne i długie. Trzeba jednak pamiętać że są bardzo towarzyskie, dlatego też przebywanie samemu w domu nie będzie im dobrze służyć.

Natomiast trzeba przypilnować ich zdrowia, gdyż dość często chorują i potrzebują odwiedzić weterynarza. Jeżeli ktoś decydował się będzie na zakup psa tej rasy, to zrobić to powinien tylko w jakieś pewnej hodowli. A taką bez żadnego problemu się znajdzie w sieci, wpisując na przykład w wyszukiwarce hasło buldog francuski szczenięta.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić