Czemu warto w halach i magazynach stosować odpowiednie kurtyny

Rozplanowanie powierzchni magazynowej, hali sklepowej czy produkcyjnej w taki sposób, aby można z nich było korzystać wygodnie, będzie wymagało użycia kilku ciekawych rozwiązań. Jednym z nich są kurtyny magazynowe, jakie od dawna cieszą się dużą popularnością i świetnie się sprawdzają w takiej roli. Tego typu kurtyny są najczęściej robione z pasków foliowych mających różną szerokość.

Przeważnie taka folia jest gruba i solidna, z tego też powodu wytrzyma bez problemu codzienną eksploatację przez długi okres czasu. Tego typu paski w zależności od miejsca zamontowania mogą mieć między kilka a kilkanaście centymetrów, a zasłaniać mogą nawet otwory o kilku metrach szerokości. Najczęściej są one przyczepione na górnej belce otworu, lecz spotkać też można wersje przesuwne. Wtedy paski są montowane w specjalnej ramce, którą w razie potrzeby da się odsunąć i otworzyć całkowicie otwór.

Najczęściej są spotykane w wersji przezroczystej, lecz jeśli będzie taka potrzeba nie będzie problemu żeby znaleźć w sprzedaży inne kolory. Głównym plusem takich kurtyn jest skuteczne, a jednocześnie praktyczne zabezpieczenie bram czy drzwi. Zwisające paski nachodzą na siebie, dzięki czemu ochraniają wnętrze przed niską temperaturą, wiatrem czy pyłem i kurzem. Bez żadnych problemów można przez nie przejeżdżać czy przechodzić, i po tym wracają same do swojej pozycji. Ta metoda jest zresztą wykorzystywana bardziej wszechstronnie. Za jej pomocą można wyznaczyć przykładowo stanowiska pracy, osłaniać maszyny czy rozdzielać jakieś pomieszczenia na mniejsze.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić