Inne

Czy warto używać zamienników tonerów i tuszy

Użytkowanie na co dzień drukarek w firmie wiązać się będzie z tym, że w zależności od posiadanego modelu co pewien okres czasu skończy się w nich tusz albo toner. W niejednym przypadku zakup tego typu materiałów do eksploatacji konieczny będzie nawet raz w miesiącu, lecz niekiedy starczy to zrobić raz na kilka lat. Jeżeli ktoś drukuje dużo, to przy oryginalnych produktach ogólne koszty tego mogą być dość spore, dlatego warto pomyśleć o zakupie jakiś dobrych zamienników. Producenci sprzętu rzecz jasna bardzo niechętnie patrzą na coś takiego.

Przecież oferowane przez nich tonery do drukarek Canon stanowią sporą część ich sprzedaży, i niejednokrotnie cała strategia jest pod to podporządkowana. Tłumaczą to też tym, że nieoryginalny tusz może spowodować gorszą jakość wydruku czy nawet przyczynić się do uszkodzenia urządzenia. Wszystko zależeć będzie tak naprawdę od tego, jaki zamiennik zostanie zastosowany.

Faktycznie produkty z najniższej półki mogą posiadać kiepską jakość i nie zapewnić oczekiwanych efektów. Lecz na rynku funkcjonuje też dużo firm, które mają swoje tusze Epson zamienniki na naprawdę wysokim poziomie, niczym nie ustępując jeśli chodzi o jakość oryginalnym materiałom. A dla klientów z pewnością naprawdę dużym plusem będą ceny, mogące się różnić nawet o połowę czy więcej. Jeśli ktoś będzie potrzebował wydrukować kilka kartek w miesiącu, to może nie będzie to dla niego stanowiło jakiejś dużej różnicy. Lecz jeżeli różnych tuszów czy tonerów kupuje się kilkanaście w miesiącu, to przy zakupie zamienników można naprawdę sporo zaoszczędzić.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY