Dlaczego korek dobrze się sprawdza przy wykończeniu wnętrz

Jeśli ktoś miał kiedykolwiek w rękach korek po winie czy szampanie, to pamięta z pewnością, że jest on lekki i elastyczny. Tradycyjne korki wykonuje się z kory specjalnych gatunków dębów, które rosną przede wszystkim w Hiszpanii i Portugalii. Jak się jednak okazuje, możliwości na zastosowanie bardzo ciekawych parametrów korka jest znacznie więcej. Powszechnie korzystać z niego między innymi zaczęła branża zajmująca się wykończeniem wnętrz.

Świetne techniczne parametry chociażby mają podkłady zrobione z korka. Są one odporne na zgniatanie i trwałe, przez co mogą zagwarantować długie lata bezproblemowego użytkowania. Zapewniają jednocześnie dużą elastyczność i izolację termiczną, co znacząco wpływa na wygodę mieszkania. Jeśli ktoś chce, to do paneli może też zastosować od razu korkowe listwy, wyglądają one bowiem bardzo nowocześnie i elegancko.

Jak się okazuje, coraz częściej korek pojawia się też jako panele naklejane na ściany. Ogromne zróżnicowanie jeśli będzie chodziło o wzory i barwy sprawia, że w ten sposób można tworzyć bardzo ciekawe aranżacje. Jakie zapewniają jednocześnie odpowiedni mikroklimat we wnętrzu, bowiem korek z jednej strony dobrze izoluje i ociepla, a jednocześnie chroni przed nadmierną wilgocią i rozwojem pleśni i grzybów. Dlatego też jeżeli ktoś szukał będzie niebanalnego pomysłu na swoje wnętrze, to powinien jak najbardziej rozważyć produkty korkowe. A sklepy, które takie będą oferować można znaleźć w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła korek na ścianę w rolce.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić