Dlaczego warto zdecydować się na montaż paneli winylowych

Najróżniejszych pomysłów na interesujące wykończenie podłóg jest wiele. Cały czas ogromną popularnością się cieszą tradycyjne panele drewniane czy też deski podłogowe. Ale kupujący zaczynają coraz częściej też kupować panele zrobione z wytrzymałego winylu, które od jakiegoś czasu zaczynają być coraz bardziej dostępne. A zalet tego typu rozwiązania jest wiele, chociaż pewne wady zapewne też się znajdą. Po pierwsze sam winyl jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym.

Panele składają się z paru warstw o różnych właściwościach, a oprócz tego na wierzchu pokrywa się je przezroczystą poliuretanową warstwą. To wszystko sprawia, że mechaniczna wytrzymałość takiego panelu jest bardzo duża, w szczególności na zarysowania i zadrapania, nawet w rozwiązaniach przeznaczonych do użytku domowego. A panele winylowe można też z powodzeniem używać w obiektach użyteczności publicznej, w których liczba chodzących jest na bardzo wysokim poziomie. Należy jedynie kupić produkty o odpowiedniej specyfikacji, które są właśnie przeznaczone pod takie właśnie zastosowania.

Z pewnością dużym plusem tego typu paneli jest też całkowita odporność na wilgoć i wodę. Winyl to tworzywo sztuczne, więc nie ma ryzyka że ulegnie on rozwarstwieniu czy napęcznieniu. Dlatego bez problemów panele winylowe stosować można w pomieszczeniach, w jakich coś się może zachlapać, przykładowo łazienki czy kuchnie. Bardzo łatwa jest także pielęgnacja tego typu paneli. W większości przypadków wystarczy ich dobre odkurzenie, a jeżeli pojawi się konieczność umycia, to zrobić to można przy pomocy delikatnych preparatów.

Panele winylowe są łatwe do ułożenia, jeśli ktoś ma jakieś pojęcie o pracach manualnych to może to zrobić samemu. Ale będzie się z tym wiązać jedna niedogodność, to znaczy potrzeba naprawdę dokładnego wyrównania podłogi. Musi być ona idealnie prosta, gdyż każda nierówność może mogą spowodować wyłamanie delikatnych zamków. Dlatego podczas kładzenia niezwykle istotną sprawą jest także zastosowanie dedykowanych podkładów, przeznaczonych pod ten właśnie typ paneli.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić