Budownictwo, Przemysł

Do jakich zastosowań stosuje się siłową hydraulikę

Przemysłowa branża wykorzystuje od dawna elementarne prawa fizyki, które są znane od wielu lat. I od wielu lat główna zasada działania maszyn opierających się o te zasady jest niezmienna, choć rzecz jasna mocno się zmieniły możliwości technologiczne. Jedno z takich rozwiązań to hydraulika siłowa, jaka powszechnie jest używana w wielu branżach przemysłowych. Z pewnością chyba każdy z nas miał możliwość zobaczenia koparki, w której łyżka połączona jest kilkoma wężami z resztą pojazdu.

W przewodach tych znajduje się specjalny płyn, przy pomocy jakiego przenoszona jest siła z pompy do siłowników odpowiedzialnych za ruch. Te trzy elementy, czyli pompa, przewody oraz siłowniki stanowią najprostszy układ siłowej hydrauliki. W niejednym przypadku w tego typu mechanizmem mogą się pojawić dodatkowe elementy, na przykład takie jak rozmaite wersje zaworów. Pompa jest odpowiedzialna za wytworzenie ciśnienia roboczego, które zostaje przekazywane następnie do siłowników przy pomocy wytrzymałych przewodów.

Poza wspomnianymi wcześniej koparkami i pozostałymi maszyny układy siłowej hydrauliki używane są w dużej ilości branż. Znaleźć je można powszechnie w urządzeniach rolniczych, budowlanych, ładowarkach czy dźwigach, ale również sprzęcie energetycznym czy górniczym. Ich plusem jest duża niezawodność połączona z prostą, mało skomplikowaną budową. A także duża oferta zamiennych części, które bez żadnego problemu można zamówić odwiedzając jakiś uszczelnienia techniczne sklep, działający w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY