Ekspresy Jura – dlaczego cieszą się taką popularnością wśród wielbicieli kawy

Każdy kto lubi dobrą kawę dobrze wie, jak duże znaczenie ma solidny ekspres do jej parzenia. Ekspresy dostępne na rynku są bardzo różnorodne. Najtańsze modele można już kupić za kilkaset złotych, ale raczej nie można się po nich spodziewać jakiś cudów. Droższe urządzenia to gwarancja lepszej jakości wykonania, odpowiednie trwałości i znacznie smaczniejszej kawy, lecz za takie trzeba zapłacić od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy. Znaleźć jednak można producentów, którzy mają w swojej ofercie urządzenia o świetnej jakości w przystępnej cenie, i do takich na pewno zaliczamy Jurę.

Jura ekspresy to prawie stuletnia historia, bowiem firma działa na rynku już od roku 1931. Od samego początku zajmuje się wyłącznie ekspresami do kawy, dlatego też wie w zasadzie wszystko w temacie zaparzania tego niezwykłego napoju. Praktycznie każdy Ekspres Jura to innowacyjne rozwiązania, gwarantujące mnóstwo doznań smakowych. Jednym z takich rozwiązań jest młynek do mielenia Aroma G3. Wykonany z bardzo twardej stali świetnie będzie sobie radził nawet z mocno wypalonym ziarnem, doskonale je rozdrabniając. Poza tym użytkownik ma wpływ na grubość mielenia, a co za tym idzie także smak samego napoju.

Kolejną innowacją, jaką posiada ekspres Jura e8 jest technologia parzenia impulsowego. Przy jej pomocy można uzyskać dużą intensywność aromatu przy małych kawach. Niezwykle duże znaczenie dla smaku będzie miała jakość wykorzystywanej wody, i tutaj także ekspres Jura ENA posiada nowatorskie rozwiązanie. Do oczyszczania tej wody zostały wykorzystane specjalnie zaprojektowane filtry, po zastosowaniu jakich nie jest potrzebne odkamienianie urządzenia. Oczywiście pamiętano również o wizualnej stronie, a pod tym względem Jura ekspresy doskonale wypadają.

Dedykowany dział inżynierów czuwa nieustannie nad tym, aby każdy model ekspresu wyglądał stylowo i nowocześnie. I faktycznie tak jest, ponieważ wszystkie ekspresy tej firmy wyróżniają się pośród innych konkurentów. Rzecz jasna są także niezawodne, trwałe i proste w codziennym użytkowaniu, oraz co najistotniejsze, potrafią robić naprawdę smaczną kawę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić