Dom, Ogród

Folie stosowane w ogrodnictwie – jakie są ich najważniejsze rodzaje

Uprawa kwiatów i warzyw w naszej strefie klimatycznej wymaga zastosowania odpowiednich warunków do rozwoju, szczególnie na wiosnę. Niższe temperatury mają bowiem niekorzystny wpływ na tempo rozwoju, z tego też powodu ogrodnicza branża powszechnie stosuje różnego rodzaju tunele z foliami na zewnątrz. Jeszcze do niedawna zainteresowaniem się cieszyły szklarnie, lecz tworzywa sztuczne są dużo tańsze niż szklane szyby, a zapewniają bardzo podobną funkcjonalność. Aktualnie na rynku jest dużo odmian takich folii, dlatego raczej nie będzie problemów ze znalezieniem odpowiedniej. Różnią się od siebie wieloma parametrami technicznymi, z jakich najistotniejsza będzie wytrzymałość.

Zależnie od tego ile chce się użyć tego typuj folii, to pasuje kupić dobrze dobrany produkt. Folie ERG Bieruń przeznaczone na kilka lat są bardziej grube, często też mają dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnich czasach coraz większym zainteresowaniem cieszą się folie wielowarstwowe. Są one dużo bardziej solidne niż tradycyjne, lecz posiadać mogą gorsze parametry świetlne.

Przy wyborze folii jest to następna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Żeby zagwarantować roślinom jak najlepsze warunki rozwoju zaleca się, aby ogólna przepuszczalność światła wynosiła co najmniej dziewięćdziesiąt procent, wówczas będzie można zapewnić roślinom optymalne warunki na rozwój. W wielu przypadkach może też w tym pomóc perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza chroni ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY