Jak dobrze wybrać tapetę do wnętrza domu

Od jakiegoś czasu tapety cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli mieszkań. Można wręcz stwierdzić, że po wielu latach wracają one do łask, o czym można się zresztą przekonać odwiedzając jakiś większy tapeta do pokoju dziecięcego sklep. Dostępność motywów i kolorów jest tak duża, że każdy bez problemów coś dla siebie znajdzie, chociaż rzecz jasna powinien się liczyć z dłuższym poszukiwaniem. Ale tak duży wybór to również jakiś problem z tym, jak najlepiej dobrać tapetę do swojego wnętrza.

Przede wszystkim duże znaczenie ma to, czy tapetowany będzie cały pokój, czy jedynie jego część. W drugim przypadku tapeta na ścianę za łóżkiem może wyglądać zupełnie inaczej, niż wówczas, kiedy do wytapetowania jest całość. Można wówczas postawić na bardziej odważną stylizację – przykładowo ciekawą grafikę czy nawet zdjęcie, taka tapeta będzie wtedy ciekawie kontrastować z resztą pomieszczenia. Świetnie się sprawdzi też w takiej roli tapeta mural kwiaty.

Tego typu tapety są dostępne jako gotowe obrazy, dlatego też najlepiej jest je zamawiać na ustalony rozmiar, który zostanie przygotowany przez producenta. Następną interesującą możliwością, szczególnie dla wielbicieli stylu rustykalnego, jest tapeta imitacja cegły. Tego typu tapety bardzo dobrze naśladują materiały budowlane, typu cegły, klinkier czy beton. Można dzięki temu za ich pomocą bardzo szybko odmienić styl danego wnętrza, bez konieczności wykonywania jakiś większych robót budowlanych.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić