Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty?

Nie od dzisiaj wiadomo, że postępowania dzieci w czasie wizyty w gabinecie dentystycznym mogą być ekstremalne. Już namówienie pociechy do samego wyjścia do medyka, może przysparzać rodzicom nie lada kłopot. Z pewnością, są chlubne wyjątki i niektóre maluchy z przyjemnością siadają w fotelu i zezwalają na zajęcie się swoimi ząbkami, ale przeważają te, które stomatologa stronią jak ognia. Płacz pojawia się już w momencie ochoty znieczulenia – widok strzykawki z pewnością nie wpływa na potomka pozytywnie. Jakim sposobem w tej sytuacji może zachować się rodzic?

Przede wszystkim powinien zagwarantować pociechę, iż dentysta pragnie dla jego zdrowia jak najlepiej. Warto zwracać uwagę na to, żeby z wizytą u stomatologa nie kojarzyły się ból oraz dyskomfort. Przede wszystkim należy uprzedzić malucha jak będzie wyglądać cały zabieg i koniecznie wtrącić o ewentualnym bólu tak, aby dziecko mogło się na niego psychicznie przygotować – więcej na protetyka warszawa. Przed pierwszym spotkaniem z dentystą, warto porozmawiać z maluchem i rozwiać jego wszelkie niepewności. Terminem dentofobia określa się lęk przed skorzystaniem z usług stomatologa. Postaci cierpiące na tę kłopotliwą przypadłość mają problem ze sielankowym wytrzymaniem przeglądu zębów.

Z pewnością oddziałuje to na częstotliwość ich wizyt, a co za tym idzie pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej oraz zębów. Jeżeli chodzi o przyczynę tej niedyspozycji, wypada się jej doszukiwać już w szczeniactwie pacjentów. Być może już od malutkiego malucha byli utwierdzani w przekonaniu, iż dentysta to znany z przysłowia sadysta, które go celem jest wywołanie bólu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić