Jak tablice edukacyjne wpływają na rozwój dzieci

O tym, jak pozytywnie najróżniejsze edukacyjne zabawki wpływają na rozwój małych dzieci, wielokrotnie już wspominano. Jedną z bardziej polecanych tego typu zabawek są tablice manualne, jakie od pewnego czasu zaczęły się cieszyć rosnącą popularnością wśród rodziców. Tablice tego typu oferowane są w wielu miejscach, można wybierać zarówno spośród małych jak i dużych modeli. Z reguły są złożone z płyty zrobionej ze sklejki lub drewna, do której przyczepione są najróżniejsze przedmioty do zabawy.

Wszystkie elementy tablic w jakiś sposób mogą być przekręcane, przesuwane, naciskane albo obracane, dzięki czemu dzieci mogą na nich ćwiczyć nowe umiejętności. Takimi przedmiotami może być w zasadzie wszystko, co niesie jakąś wartość edukacyjną. Bardzo często tablica manualna będzie zawierać kółka zębate, pokrętła i suwaki, lecz również najróżniejsze przedmioty z przyciskami. Bardzo dobrze też sprawdzają różnego rodzaju rurki, do jakich wrzucać można nieduże kulki, ale też trąbki, dzwonki czy cymbałki.

Tablice tego typu mogą być używane już przez rocznych niemowlaków, lecz niejednokrotnie i sześcioletnie dzieci spędzają na zabawie długie godziny. Ale nie o samą zabawę chodzi, lecz również o rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni, a w tym tablica edukacyjna jest niezastąpiona. Każdy z elementów tablicy edukacyjnej to jakieś wyzwanie, a żeby coś się udało otworzyć czy przesunąć, niejednokrotnie trzeba się trochę postarać. Taka zabawa świetnie stymuluje różne zmysły, nie tylko wzrok i dotyk, lecz bardzo często również słuch. Poza tym uczy dzieci cierpliwości i skupienia, to znaczy tak przydatnych w życiu dorosłym cech.

A równocześnie dzięki temu, że wszystkie elementy są całkowicie bezpieczne, to nie ma ograniczeń aby zaspokajać swoją ciekawość. Maluchy mogą wszystkiego dotknąć, wszystko przesuwać lub naciskać, i w ten sposób zobaczyć, jak dane rzeczy działają i się zachowują. Wykonane porządnie tablice edukacyjne dla dzieci na pewno będą świetną zabawką nawet przez kilka lat, i dzień po dniu uczyć będą maluchy nowych umiejętności.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić