Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy stanu swoich zębów

Większość z nas słyszy od dziecka, że trzeba dbać o swoje zęby, najlepiej je myjąc przynajmniej dwa razy dziennie. Ale równie istotne jest to, żeby je także regularnie sprawdzać u dentysty, co pozwoli zaoszczędzić wielu problemów. Zaleca się, żeby tego typu przegląd robić co najmniej raz w roku.

W wielu gabinetach będzie on całkowicie bezpłatny, w pozostałych będzie trzeba za niego zapłacić coś symbolicznego. W czasie takiego przeglądu stomatolog dokładnie sprawdzi stan wszystkich zębów, ale też i reszty jamy ustnej, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeżeli zostaną zauważone jakieś dziury, to najczęściej będą one nieduże i bardzo łatwe do wyleczenia.

Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż 300 złotych. Lecz jeżeli dziura w zębie zrobi się duża i będzie trzeba zrobić leczenie kanałów, to do wydatków dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego mogą się pojawić silne bóle i stan zapalny, a za takimi atrakcjami na pewno nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnym przypadku może doprowadzić do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Dlatego też naprawdę warto przynajmniej raz na rok odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to może poszukać w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła ukruszony ząb otrzyma listę dentystycznych gabinetów, podczas wyboru pasuje też sprawdzić opinie klientów, jakie również bez żadnego problemu się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić