Jakie jest najważniejsze wykorzystanie króćców pomiarowych

Gazowe i hydrauliczne instalacje wymagają ciągłego monitorowania, czy nie dzieje się coś z nimi. Szczególnie jest to ważne w przemysłowych zastosowaniach, w jakich niewielka nawet usterka doprowadzić może do poważnych konsekwencji. Dlatego też naprawdę duże znaczenie mają w takich układach pomiary podstawowych parametrów, co pozwoli zdiagnozować awarie i nieszczelności. Do takich pomiarów są stosowane rozmaite metody, mniej i bardziej zaawansowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, które są z jednej strony niedrogie i łatwe w montażu, a z drugiej pozwalają na precyzyjny pomiar ciśnienia czy przepływu cieczy w rurach. Takie elementy są dostępne w wielu różnych odmianach i rodzajach, przez co nie powinno być problemu z dobraniem odpowiedniego. Jeśli taka konieczność się pojawi, to króćce producent może też wykonać model z odpowiednimi parametrami, wystarczy mu podesłać dokładną specyfikację i ustalonym okresie czasu odebrać zamówione elementy.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy jest zrobiony z odpowiednio dobranego materiału, także pod kątem rodzaju cieczy, która jest mierzona. Musi on także być odpowiednio odporny na czynniki atmosferyczne, a także zapewnić odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. W pewnych przypadkach wykorzystuje się nierdzewną stal, lecz również i specjalistyczne stopy stali odporne na kwasy. Średnice takich króćców są przeważnie zestandaryzowane, przez co typowe modele można wykorzystywać w rozmaitych instalacjach.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić