Jakie rodzaje prac wykonać można za pomocą przewiertów sterowanych

Pod powierzchnią ziemi ukryta jest bardzo duża ilość różnego rodzaju kabli, rur i przewodów. Często znajdują się one pod obecną infrastrukturą, taką jak na przykład budynki, place czy drogi. Ale zdarzają się sytuacje, gdy jest potrzeba położenia czegoś nowego, i dotychczas najczęściej było to robione poprzez zrobienie od góry odpowiedniego kanału. Lecz nie zawsze rozwiązanie takie jest możliwe do wykonania, kiedy na przykład przeciągnąć trzeba kabel pod autostradą czy rzeką. W takim przypadku z pomocą przychodzą przeciski kretem, pozwalające na wykonanie takich robót bez żadnego ingerowania w infrastrukturę znajdującą się na powierzchni.

Zalety takiej metody są naprawdę duże, i z tego też powodu cieszy się ona obecnie rosnącym zainteresowaniem. Przede wszystkim dlatego, że takie przeciski pod drogami wykonać można w praktycznie każdych warunkach, wystarczy jedynie prawidłowo dobrać parametry i głębokość. Sterowane przewierty świetnie sprawdzają się przede wszystkim na terenach zabudowanych, gdzie albo byłoby trzeba uszkodzić obiekty tam się znajdujące, albo prowadzić kable jakimiś okrężnymi drogami.

Podobnie sytuacja wygląda, gdy do pokonania będą różne komunikacyjne trakty, takie jak szosy czy tory tramwajowe. Przeciski kretem w wielu przypadkach będą również lepszym rozwiązaniem, niż instalacja poprowadzona górą, przykładowo nad kanałami czy rzekami. Przewierty realizować również można, jeśli na drodze instalacji znajduje się jakieś wzniesienie albo góra.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić