Jakie są podstawowe rodzaje opon do widłowych wózków

Codzienne użytkowanie widłowych wózków wiąże się z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeżeli dotychczasowe już się zbyt mocno zużyły. Opony w tego typu wózkach mają bardzo duże znaczenie, gdyż wpływają na koszty obsługi takich urządzeń, ale też na poziom bezpieczeństwa przewożonych ładunków. Podzielone są one na dwa podstawowe rodzaje, to znaczy pneumatyczne i pełne. Pneumatyczne wersje wyglądają podobnie jak te, jakich się powszechnie używa w samochodach, choć rzecz jasna konstrukcyjne są one dopasowane do charakteru pracy tych pojazdów. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużą zaletą jest duży poziom elastyczności.

Dlatego też takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do przewożenia delikatniejszych ładunków, które wymagają większej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Opole Lubelskie wykorzystywane są również na nierównych podłożach, gdyż w pewnych sytuacjach dość szybko się zużywają.

Dlatego też warto wtedy pomyśleć o zamontowaniu pełnych opon, jakie nie mają w środku powietrza tylko specjalny rodzaj gumy. Takie opony charakteryzują się wysoką odpornością na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Poza tym nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona zostanie przebita i trzeba ją będzie awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Jednak w przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z wyższymi wydatkami, gdyż takie modele są nieco droższe niż pneumatyczne. Również wymienienie jest bardziej wymagające, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić