Inne

Jakie są popularne odmiany hostingów pod internetowe strony

Każda internetowa strona musi zostać umieszczona na jakimś serwerze komputerowym, aby mogła działać normalnie. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to zrobić to może nawet na komputerze w domu przyłączonym do internetu, ale z paru powodów nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zwłaszcza że do wyboru jest parę różnych możliwości, darmowych lub zaczynających się już od kilku złotych za miesiąc. Największym zainteresowaniem obecnie się cieszy współdzielony hosting. W jego przypadku na jednym fizycznym serwerze działa między kilka a kilkanaście kont, i wszystkie one mają dostęp do zasobów urządzenia, czyli dysku, pamięci i procesora. Nie trzeba znać się na administrowaniu, ponieważ wszystkim zajmować się będą administratorzy od dostawcy usługi.

Bardzo atrakcyjne są również ceny, które się niejednokrotnie zaczynają od paru złotych za miesiąc, lecz takie rozwiązanie zapewne się nie sprawdzi przy większych stronach. Dla nich dużo lepszym rozwiązaniem będzie jakiś hosting VPS serwer, jaki ma tę zaletę, że każde z kont otrzymuje określone zasoby do wykorzystania. Dzięki temu nie będzie niebezpieczeństwa, że ze względu na duże obciążenie pozostałych kont na urządzeniu nagle strona przestanie działać.

Jeżeli i to będzie za mało, to można umieścić swoją stronę na dedykowanym serwerze, czyli na całkowicie osobnym fizycznym komputerze. W ofercie dużej ilości firm można też znaleźć takie usługi jak hosting WordPress Woocommerce. Są to hostingi skonfigurowane specjalnie pod potrzebę konkretnego programu, przez co dadzą one dużą stabilność i wydajność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY