Jakim sposobem przygotowywać się do jazdy konno? Dodatki i ubiór

Konie były pielęgnowane przez ludzi do bardzo praktycznych celów, temu zresztą służy hodowla. Jedne miały być reprezentacyjnymi zwierzętami pociągowymi zaprzęganymi do powozów inne znowu miały kłopotliwymi rumakami bojowymi. Jeszcze inne były stosowane do codziennej pracy. Konie huculskie są oczywiście takimi zwierzętami, jakie potrafią ciężko pracować nawet w kłopotliwych warunkach. Są to zwierzęta niezwykle silne oraz odporne. W górach, ponieważ jest to rasa górska, opowiada się historie o tym, w jaki sposób to konie huculskie wyciągały z rowów samochody tam, gdzie traktory nie dawały już rady.

Konie huculskie pomimo swej siły uchodzą za wybitnie delikatne i inteligentne, wobec tego entuzjastycznie stosuje się je w hipoterapii – wtedy należałoby nabyć koszulki jeździeckie. Są nieduże, co dodatkowo predysponuje je do takich zadań. Bywają jednakże uparte, co ma okazję niekiedy sprawiać problem początkującym jeźdźcom.

Konie te mogą przenosić na swym grzbiecie obfite ciężary, wobec tego wspaniale sprawdzały się i sprawdzają jako zwierzęta juczne. Nieraz są też stosowane w rekreacyjnych jazdach w obszar, głównie w górach. Hucuły jeżdżą również w zaprzęgach. W jaki sposób sama nazwa wskazuje konie te pochodzą z Huculszczyzny. Wyhodowali je zamieszkujący tam górale. Konie huculskie są także niezmiernie ambitne oraz kiedy idą w większej grupie koni różnych ras starają się dotrzymać kroku koniom szybszym oraz większym. Końskie rodzaje umaszczenia z reguły mają niezmiernie interesujące i niepowszednio brzmiące nazwy. Na przykład kolor bułany. Konie taj maści posiadają jasną sierść i czarną grzywę oraz ogon. Czarny kolor jest również dominujący na nogach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. Polisa ubezpieczeniowa dla kota to sposób na uniknięcie niespodziewanych wydatków związanych z leczeniem. Dzięki zakupowi online możesz w prosty sposób zaoszczędzić czas i pieniądze, znajdując ofertę, która najlepiej odpowiada potrzebom twojego kota. Sprawdź i wybierz odpowiednie ubezpieczenie kota.

    +Reklama+

Dodaj komentarz
Możesz także polubić