Kurtyny i przegrody z PCV – gdzie się ich używa

PCV jest powszechnie wykorzystywanym materiałem, z uwagi na szereg posiadanych zalet. Nie tylko można je spotkać w mieszkaniach i domach, ale bardzo chętnie sięga też po niego różnoraki przemysł. To sztuczne tworzywo jest całkowicie odporne na działanie wody, ale też i wielu środków chemicznych, z tego też powodu bardzo dobrze się sprawdza w postaci różnych osłon. Folia PCV z jednej strony jest elastyczna, i może być wielokrotnie zginana we wszystkie strony, bez ryzyka jakiegoś pęknięcia.

Posiada przy tym duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, przez co nie ma dużego ryzyka uszkodzenia przedmiotów, które są z niej wykonane. Z tego też powodu właśnie taka folia PCV bardzo często jest stosowana na rozmaite kurtyny paskowe. Przeważnie mają one postać nachodzących na siebie pionowych pasków, jakie można rozsuwać aby przejechać wózkiem albo przejść. Przy takich kurtynach istotna jest jedna jeszcze rzecz, to znaczy termiczna izolacja. PCV to materiał, który świetnie chroni przed utratą temperatury w dużo lepszym stopniu niż chociażby zwykłe drewno.

Przez to przegrody wykonywane z niego są bardzo funkcjonalne i wygodne, bo nie trzeba ich otwierać, a jednocześnie stanowią świetną barierę oddzielającą dwa pomieszczenia z różną temperaturą. O ile przy kurtynach stosowane folie mają nawet kilka milimetrów na grubość, to przegrody spawalnicze wymagają folii znacznie cieńszej. Która jak pokazuje praktyka w pełni pochłania niebezpieczne dla otoczenia świetlne promieniowanie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić