Pellet czy węgiel – który z opałów bardziej się opłaci

W naszym klimacie zimową porą mogą się pojawić naprawdę niskie temperatury, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma odpowiednie ogrzewanie. Osoby mieszkające w blokach najczęściej zapewnione je będą mieć albo z jakiejś ciepłowni lub wykorzystują piecyki gazowe, zaś właściciele domów muszą o wszystko sami zadbać. W domach montuje się bardzo różne piece, nadal niejednokrotnie spotkać można kotły na paliwa stałe, takie jak węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, który z opałów zostanie zastosowany, zależało będzie od konstrukcji takiego pieca i parametrów, które posiada.

Poszczególne typy opału mają też różne właściwości, i pod tym względem również należy wszystko policzyć przed zimowymi zakupami. Bardzo dobre właściwości jeśli chodzi o cieplną wydajność ma ekogroszek. Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania odbiorcy dostają produkt niezwykle wydajny, zużycie jakiego jest najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Znacznie tańszy, lecz również i mający mniejszą wydajność będzie pellet drzewny Zamość. Ten typ paliwa uznawany jest za ekologiczny i nowoczesny, wytwarza się go ze sprasowanych trocin.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie drzewny pellet ma znacznie większą wydajność niż zwykłe drewno, a przy tym cechuje się małą zawartością siarki i popiołu. W ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem cieszy się pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest stosunkowo niska cena, wynosząca ponad dwa razy mniej niż cena za węgiel, lecz ze względu na opałową wartość będzie go potrzeba też dwukrotnie więcej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić