Płytki z cegły na ścianę – oryginalny pomysł na urządzenie wnętrza

Poszukując ciekawej inspiracji na wykończenie swojego wnętrza w stylu rustykalnym można pomyśleć o zakupie płytek zrobionych z prawdziwej cegły. Tego typu płytki od jakiegoś czasu zaczęły się cieszyć dużą popularnością wśród właścicieli domów, gdyż niezwykle ciekawie się prezentują. Nie są one produkowane maszynowo, a wycinane ze starych jakie się uda zdobyć przy rozbiórce różnych budynków.

Tego typu płytki z cegły na ścianę Wrocław w wielu przypadkach została wypalona w dziewiętnastym wieku, i cechuje się wyjątkowym wyglądem. Co zrozumiałe cegły po rozbiórce budynku raczej się nie będą nadawać na ścianę, dlatego trzeba je jakoś przygotować.

Aby to zrobić są one rozcinane na paski o szerokości dwóch centymetrów, dzięki czemu z jednej cegły wykonać można takich pasków nawet pięć. Najcenniejsze są ścianki zewnętrzne, posiadają one różnego rodzaju obicia czy wgniecenia, dzięki czemu każdy pasek wygląda inaczej. Lecz środkowe paski również wyglądają bardzo ładnie, i zrobić z nich można bardzo ciekawą aranżację.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław są przyklejane przy pomocy specjalnej zaprawy, uzyskując wygląd ceglanego muru. Ciemny kolor cegły prezentuje się bardzo ładnie z jasnymi fugami, przypominającymi stare zaprawy, ale użyć również można innych kolorów. Wiele firm sprzedających takie płytki ma też w swojej ofercie dedykowane narożniki, wycięte z pojedynczej cegły. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w bardzo ciekawy sposób obudować krawędzie, przykładowo na ścianach czy kominkach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. Rzeźba w drewnie to nie tylko prace artystyczne, ale także realizacja indywidualnych zamówień. Możliwość stworzenia unikalnych elementów, takich jak ramy do obrazów czy konsole, sprawia, że drewniane dzieła zyskują na popularności. Szczegóły dostępne na stronie rzeźba w drewnie.

    +Reklama+

Dodaj komentarz
Możesz także polubić