Pożyczki pod zastaw nieruchomości – dlaczego jest opłacalna

Wiele firm na pewnym etapie rozwoju może potrzebować dodatkowych pieniędzy, aby pójść krok dalej. Możliwości na pozyskanie środków jest dużo, może to być bankowy kredyt, współpraca z inwestorem czy przy dużych firmach debiut na giełdzie. Jeżeli w skład firmowego majątku wchodzi nieruchomość, to pokusić się można o jeszcze jedną opcję, jaką jest pożyczka pod zastaw.

Takie rozwiązanie ma kilka ciekawych zalet, co powoduje że pożyczki pod zastaw cieszą się sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim liczyć można na korzystniejsze oprocentowanie niż w przypadku tradycyjnych kredytów, bierze się to z tego, że instytucja finansująca nie ponosi takiego dużego ryzyka z uwagi na zabezpieczenie, którym będzie nieruchomość. Całkiem spora jest także suma, którą można otrzymać. Najczęściej jest to do siedemdziesięciu procent wartości nieruchomości, co oznacza że bez problemów pożyczyć można nawet kilka milionów.

Kolejną istotną zaletą, jaką posiada finansowanie pod zastaw, jest niewielka ilość formalności do spełnienia. Najistotniejsze będą oczywiście dokumenty związane z samą nieruchomością, bo ona właśnie obciążona zostanie hipoteką na rzecz udzielającego pożyczkę. Ale w części przypadków nie ma potrzeby przekazywania informacji o aktualnych obrotach czy dochodach, co jest dużym ułatwieniem dla przedsiębiorcy, ponieważ nie musi spędzać swojego czasu na przygotowanie dokumentów. Pod adresem  https://podzastaw.biz/ wszystko jest dokładnie opisane, zarówno jeżeli będzie chodzić o warunki związane z finansowaniem jak i niezbędne zabezpieczenia. Kliknij w źródło, sprawdź serwis internetowy z pełną ofertą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić