Teina i kofeina – różnice oraz korzyści dla organizmu ludzkiego

Zarówno teina jak oraz kofeina należą do związków psychoaktywnych. Ich zadaniem będzie pobudzenie stworzonego przez nas układu nerwowego, usunięcie zmęczenia psychicznego i fizycznego. Nadmiar tych związków może wywoływać wiele chorób i w głównej mierze uzależnić. Tak! Osoby jedzące czekoladę, pijąc nadzwyczaj ciemna herbatę i duże ilości kawy, mogą się uzależnić. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych. Także dzieci jak i starsi mogą się uzależnić. Jest dużo elementów, które zaświadczają o uzależnieniu: bez ustanku nie ustępująca zgaga, migotanie serca kiedy nie wypijemy choć jednej kawy czy niesłychanie mocnej herbaty – przetestuj jaka kawa do ekspresu kolbowego. Ogólnie zadaniem tych związków jest pobudzenie ludzkiego organizmu.

Aplikacja go w umiarkowanych ilościach nie powoduje uzależnienia. Jeśli ludzie nie maja czasu na zjedzenie zwyczajnego posiłku, relaksu a ich wypoczynek polega tylko na sięganiu co chwile po herbatę czy kawę to takie osoby są w największym stopniu narażone na uzależnienie z jakiego ciężko wyjść. Jeśli organizm się już przyzwyczai do pewnej ilości tych związków we krwi, to będzie wymagał ich coraz więcej. Żeby wyjść z uzależnienia wypada ogromnej determinacji oraz konsekwencji w tym co się robi .Nie wolno się poddawać

Jeżeli mamy z tym problem należy zgłosić się do lekarza. Uzależnić wolno się od wszystkiego nawet od porannej kawy czy herbaty. Picie herbaty to prawdziwy rytuał. Jednakże w najwyższym stopniu uświęcona jest herbata właśnie w Chinach, skąd pochodzi wieje jej rodzajów. Tam także wokół herbaty narasta aura święta i niemal kultu oraz czci. Herbatę podaje się w szczególnych naczyniach. W Chinach herbatę podaje się w kolosalnych filiżankach naprowadzających miseczki. Herbatę popija się na siedząco na rozłożonym obrusie na podłodze.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić