Upadłość konsumencka – czy będzie to sposób na wyjście z długów

Jeszcze do niedawna otrzymanie kredytu na dużą sumę nie było dużym problemem. Z tego też powodu wiele osób korzystało z takiej możliwości, zapominając czasem że każdy taki kredyt w pewnym momencie będzie trzeba spłacić. A życie toczy się bardzo różnie, czasami przytrafiają się różne choroby czy sytuacje losowe, które uniemożliwiają opłacenie wszystkich zobowiązań.

Taka sytuacja prosta nie jest, bowiem mogą się wtedy uaktywnić komornicy i firmy windykacyjne, a to dodatkowo pogarsza i tak niełatwą sytuację dłużnika. Aktualnie dla takich osób jest jednak dostępna pewna szansa na wyjście ze spirali zadłużenia, a jest nią konsumencka upadłość. Upadłość w naszym prawie się pojawiła w 2009 roku, i skorzystać z niej miało okazję wiele osób, którym pomogła wyjść na prostą. Bardzo pomocne w takiej sytuacji są różnego rodzaju prawne kancelarie, jakie pomogą przygotować odpowiednie pisma i uchronią przed jakimiś pomyłkami.

Jeżeli ktoś jest tym zainteresowany, to kancelarię taką bez problemów znajdzie w sieci, na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło upadłość konsumencka warszawa. Żeby się można było w ogóle starać o umorzenie długów w taki sposób, to przede wszystkim trzeba być fizyczną osobą i nie spłacać swoich zobowiązań przez czas co najmniej trzech miesięcy. Po złożeniu wszystkich dokumentów do sądu ten sprawdzi dokładnie sytuację dłużnika i zdecyduje co robić dalej. Jeśli długi wynikały z zaniedbania czy celowego działania, to wówczas odpowiedź będzie odmowna.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić