W jaki sposób funkcjonuje kserokopiarka i do czego zdołasz ją spożytkować?

Kserokopiarka jest urządzeniem biurowym, które zapewnia kopiowanie dokumentów lub innych materiałów graficznych w postaci papierowej. Działalność kserokopiarki jest oparte na procesie elektrofotografii, który umożliwia powielanie obrazów na papierze. Proces kopiowania startuje się od umiejscowienia oryginału na szkle czytnika kserokopiarki.

Potem, światło lampy skanującej przemieszcza się po odkrywczym dokumencie, czytając informacje o jego treści oraz obrazach. Te informacje są od tego czasu emitowane do układu sterowania kserokopiarki, który włącza bieg elektrofotografii. W tym momencie, na powierzchni bębna fotoreceptorowego pozostaje naładowana elektrycznie warstwa foto-przewodząca, a po pewnym czasie nałożona na nią jest warstwa ładunku elektrostatycznego o przeciwstawnym znaku.

To naturalnie dzięki temu, w miejscach, gdzie światło z lampy skanującej odbiło się od bieli papieru, ekwipunek elektrostatyczny zostaje zdjęty, natomiast w miejscach, gdzie film lub też tekst występuje, ładunek zostaje nienaruszony – dzierżawa drukarek. Później, na bęben jest nanoszony toner, jaki przylega do położeń naładowanych elektrostatycznie. Tonery są mikroskopijnie drobnymi cząsteczkami proszku, jakie są przyciągane do ładunku elektrostatycznego na bębnie. Tonery są w większości wypadków wykorzystywane w formie kartek, ale co poniektóre kserokopiarki używają specjalnych bębnów tonerowych. Tonery są następnie transportowane na papier przez przepuszczenie go między bębnem fotoreceptorowym a wałkiem przenoszenia. Proces ten nazywa się przeniesieniem. Na końcu, toner jest utrwalany na papierze przez podgrzanie oraz dociskanie go.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić