W jaki sposób sprawdzać auto przy zakupie i jakim sposobem wygląda pierwszy serwis po zakupie?

Nadzwyczaj znaczącym detalem pracy silnika jest elastyczność. Musimy zwrócić uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy efektywne wyprzedzanie. W wypadku porównania tych samych samochodów o pokrewnej pojemności i mocy najważniejszym elementem różnicującym je będzie właśnie elastyczność. Dla stereotypowego użytkownika samochodu oznacza ona możliwość płynnego przyspieszenia od najniższych obrotów na danym biegu do najwyższych. Mierzymy ją w Nm, innymi słowy newtonometrach. To jednostka skonstruowana umyślnie dla określenia tego parametru. W codziennej jeździe ważna jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W samochodach, gdzie mamy niski moment obrotowy oraz elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w przypadku wysokich obydwóch parametrów w innym pojeździe.

Wobec tego też ważne jest, żeby płynnie przemieszczać się oraz nie martwić się o wyprzedzanie wybranie maksymalnie wysokiego momentu obrotowego, jaki zapewni nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest znacznie wyższy, kiedy zastosujemy jakie są przyczyny zużycia skrzyni biegów. Jednym z najważniejszych elementów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak szybko będziemy mogli osiągać optymalne prędkości oraz nasycać się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej jesteśmy w stanie przyspieszać na jednym biegu. Najnowsze rozwiązania w skrzyniach biegów obok legendarnych już automatach to skrzynie o oznakowaniu DSG. Cechą specyficzną jej budowy jest zastosowanie podwójnego sprzęgła. Jest to wynalazek niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model samochodu w jakim pozostała zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już wtedy było wiadome, że budowa i działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie i coraz to więcej aut będzie wyposażone oczywiście w tą przekładnię. Podwaliną działania skrzyni biegów DSG jest przeznaczenie wtrąconego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Rzecz jasna sześciostopniowe zestrojenie całości jest niezmiernie solidne oraz efektywne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić