Wybór taniej oraz komfortowej kwatery nad naszym morzem

Nie każdego z nas stać na drogi hotel. Zwłaszcza w sezonie letnim, czyli w miesiącach począwszy od połowy czerwca a skończywszy w drugiej połowie sierpnia, kiedy to hotele są najdroższe dla podróżników. Wolno skorzystać z promocji, atrakcyjnych pakietów wypoczynkowych, jednak to bez ustanku są oferty dla ludzi z nieco znacznie bardziej dostatnimi portfelami.

Wskutek tego też w okresie letnim największą furorę robią noclegi niedaleko morza w prywatnych kwaterach – zobacz pokoje Łeba. Jeśli hotel kosztuje średnio trzysta pięćdziesiąt złotych za dobę, to kwaterę o niższym standardzie, niemniej jednak w identycznie atrakcyjnym miejscu, możemy mieć nawet za dwadzieścia złotych. Jeśli do tego doliczyć wyżywienie, niejednokrotnie oferowane wraz z pobytem, jesteśmy w stanie bawić się nad samym morzem praktycznie za darmo a już z pewnością za ułamek tej ceny, którą musielibyśmy zapłacić pragnąc przebywać w markowym hotelu.

Wiadomości o właściwych gospodarzach rozchodzą się przeważnie pocztą pantoflową. Znajomi byli, wobec tego polecają innym w największym stopniu interesujące miejsca. To smutne bywa w następstwie tego tak, że najlepsze kwatery są praktycznie cały sezon już zajęte oraz mała jest szansa aby się do nich dostać. Zostaje w związku z tym pytać wśród znajomych jacy już byli oraz rezerwować sobie wcześniej.

Utarło się twierdzenie, że noclegi czy to w hotelach lub w prywatnych kwaterach położonych najprzyzwoiciej, ponieważ tuż przy morzu, muszą sporo kosztować. Dużo w tym prawdy, lecz to wszystko zależy jeszcze od tego, gdzie tego noclegu szukamy. Jeżeli wyjeżdżamy do znanego i drogiego kurortu, na przykład do Międzyzdrojów, to musimy liczyć się z tym że w takim miejscu skonstruowany przez nas portfel skurczy się znacznie prędzej aniżeli na przykład wówczas, gdy zdecydujemy się na noclegi Władysławowo blisko morza w innej, mniejszej miejscowości. Powróćmy jeszcze na chwilę do Międzyzdrojów i skonfrontujmy cennik. Ryba ze smażalni, lub sądzicie iż wszędzie kosztuje tyle samo?

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić