W jakiej formie hologramy są wykorzystywane do zabezpieczenia druków

Pierwsze hologramy powstały już kilkadziesiąt lat temu, i od razu też zachwyciły niesamowitym pięknem i wyglądem. Są one tworzone za pomocą laserów o dużej precyzji, jakie przez rozszczepienie i równoczesne oświetlenie kliszy i przedmiotu generują trójwymiarowy obraz. Zależnie od kąta patrzenia oraz padania światła tak wykonane obrazy mienić się mogą wszystkimi kolorami tęczy, i rzeczywiście wyglądać jakby całkiem realne.

Przez to właśnie zaczęły one być powszechnie stosowane do różnego rodzaju zabezpieczeń. Obecnie hologramy można zobaczyć między innymi na banknotach, różnego rodzaju papierach wartościowych czy drukach urzędowych, lecz również biletach czy innych dokumentach. Dokładne podrobienie precyzyjnego hologramu jest bardzo trudne, gdyż jest do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Dlatego też wszelakie dokumenty zabezpieczone w taki sposób są dużo bezpieczniejsze niż tradycyjne, które można wydrukować na każdej dobrej drukarce. Jeżeli okaże się to konieczne, to druki zabezpieczone posiadać także mogą niewidoczne gołym okiem elementy, na przykład takie jak nanoteksty czy ukryte znaki. Do ich odczytu potrzebny będzie odpowiedni sprzęt, przy pomocy jakiego da się potwierdzić prawdziwość, lecz to zagwarantuje najwyższy stopień ochrony. Jak można zauważyć ta technologia jest też wykorzystywana do celów wizerunkowych czy marketingowych. Dużą popularnością na przykład się cieszą folie holograficzne, lecz również i oryginalne, ciekawe naklejki, przyklejane na różnego rodzaju produkty.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić